Oferty Pracy - magazynier

PRACOWNIK MAGAZYNU RZESZÓW

Rzeszów Pełen etat 1 tydzień temu

PRACOWNIK MAGAZYNU KATOWICE

Katowice Pełen etat 1 tydzień temu

PRACOWNIK MAGAZYNU KRAKÓW

Kraków Pełen etat 1 tydzień temu

Nie widzisz pracy dla siebie? Aplikuj, a my znajdziemy dla ciebie propozycje pracy!

PRACOWNIK MAGAZYNU GDAŃSK

Gdańsk Pełen etat 2 tygodnie temu

Oferty Pracy - magazynier

PRACOWNIK MAGAZYNU RZESZÓW
1 tydzień temu

Rzeszów

PRACOWNIK MAGAZYNU KATOWICE
1 tydzień temu

Katowice

PRACOWNIK MAGAZYNU KRAKÓW
1 tydzień temu

Kraków

PRACOWNIK MAGAZYNU GDAŃSK
2 tygodnie temu

Gdańsk

KOMPLETACJA ZAMÓWIEŃ KOMORNIKI
2 tygodnie temu

Komorniki (Poznań)

MAGAZYNIER GORZÓW
2 tygodnie temu

Gorzów Wielkopolski

MAGAZYNIER TĘGOBORZE
2 tygodnie temu

Tęgoborze

MAGAZYNIER Z UDT ROBAKOWO (POZNAŃ)
2 tygodnie temu

Robakowo (Poznań)

PRACOWNIK PRODUKCJI STRZELCE OPOLSKIE
2 tygodnie temu

Strzelce Opolskie

Sektor magazynowy dynamicznie się rozwija, co przekłada się na wzrost zapotrzebowania na pracowników w tej branży. Zawód magazyniera, oprócz wymagań dotyczących umiejętności i doświadczenia, wiąże się z pracą w systemie zmianowym. Jakie kwalifikacje są kluczowe dla magazyniera? Jakie są perspektywy zatrudnienia i wynagrodzenia w tej profesji? 


 

praca magazynier

 


Na czym polega praca magazyniera? 

Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, jak ważną rolę na rynku pracy odgrywają pracownicy magazynu. Magazynier to nie zwykle pożądany zawód. A ofert pracy na magazynie dziś nie brakuje. Wykwalifikowani pracownicy mający ponadto uprawnienia UDT — czyli uprawnienia na wózki widłowe, mogą dziś spokojnie przebierać w ofertach.  Magazynierzy są dziś odpowiedzialni za prawidłowe funkcjonowanie całego magazynu.  Praca dla magazyniera może być w magazynach przemysłowych, handlowych, logistycznych, a nawet w różnego rodzaju hurtowniach. 

W Polsce obserwuje się znaczący wzrost ilości magazynów, co czyni zawód magazyniera coraz bardziej poszukiwanym. Rekordowy przyrost powierzchni magazynowej w 2021 roku, przekraczający 3,6 mln mkw., i wzrost wolumenu transakcji na rynku magazynowym o ponad 40% w stosunku do roku poprzedniego świadczą o dynamicznym rozwoju sektora. W dużym stopniu przyczyniła się do tego ekspansja e-commerce. Szacuje się, że w 2023 roku powierzchnia magazynowa w Polsce może wzrosnąć o kolejne 30 mln mkw., co otwiera nowe możliwości zatrudnienia dla magazynierów.  

Zakres obowiązków magazyniera jest różnorodny i zależy od wymagań pracodawcy oraz liczby pracowników w magazynie. Do głównych zadań należą: 

 • Przygotowywanie i pakowanie zamówień. 
 • Przyjmowanie i weryfikacja dostaw. 
 • Organizacja rozmieszczenia towarów. 
 • Kontrola stanów magazynowych i inwentaryzacja. 
 • Obsługa urządzeń magazynowych, np. wózków widłowych. 
 • Współpraca z innymi działami firmy. 

To tylko kilka głównych zadań. Lista obowiązków w ofertach pracy na magazynie jest zazwyczaj jeszcze dłuższa i wynika często ze specyfiki konkretnej firmy. W tym zawodzie istnieją różne możliwości awansu np. na koordynatora, lidera zmiany, brygadzistę, kierownika lub przejście do innych działów operacyjnych. 

Zastanawiasz się, czy to zawód dla Ciebie? A może właśnie poszukujesz pracy w magazynie? Zatem koniecznie przeczytaj ten artykuł i sprawdź nasze oferty pracy w magazynie. 


Magazynier – jak zdobyć ten zawód? 

 

Praca magazyniera nie wymaga wyższego wykształcenia. W zupełności wystarczy ukończenie szkoły średniej lub zasadniczej szkoły zawodowej. Warto uzupełnić swoje wykształcenie o kurs z obsługi wózków widłowych (tzw. uprawnienia UDT), aby zwiększyć swoją atrakcyjność na rynku pracy. Co przekłada się także, na zarobki w tej branży. Ponadto dobrze jest mieć dodatkowo prawo jazdy kat.B, a także umiejętność obsługi komputera i pakietu MS Office. 

 


Kompetencje miękkie – czy są niezbędne w pracy magazyniera? 

Czy zastanawialiście się kiedyś, czy poza umiejętnościami technicznymi i dobrą kondycją fizyczną, praca na magazynie może wymagać jakiś szczególnych umiejętności? Zawód magazyniera wymaga specyficznych umiejętności i predyspozycji. Istotne są: 

 • Sprawność fizyczna i zdrowie. 
 • Umiejętności komunikacyjne i praca zespołowa. 
 • Gotowość do ciągłego rozwoju. 
 • Podstawowa znajomość języków obcych. 
 • Zdolność do wykonywania wielu zadań jednocześnie. 

Różnorodne są również wymagania stawiane w ogłoszeniach o pracę dla magazynierów, w tym wykształcenie, uprawnienia na wózki widłowe czy znajomość języków obcych. 

 

Zarobki – ile może zarobić magazynier? 

Wysokość pensji pracownika magazynu zależy od kilku czynników. Jak już pewnie się domyślacie, jednym z nich jest doświadczenie oraz uprawnienia do obsługi wózków widłowych. Ten kurs już na starcie podnosi wasze szanse na lepsze zarobki. Ponadto znaczny wpływ na poziom wynagrodzenia ma także zaangażowanie oraz efektywność w pracy. Często spotykamy się z tym, iż praca dla magazyniera to praca na akord. Czyli pensja może także zależeć od waszej wydajności. 

Wynagrodzenia magazynierów różnią się w zależności od firmy, miasta i doświadczenia. Według danych z 2023 roku mediana wynagrodzeń wynosi 3980 zł brutto. W dużych miastach, jak Poznań czy Wrocław, zarobki mogą być wyższe i występuje tam większa liczba ofert pracy. Praca w magazynie może być fizycznie wymagająca i wiązać się z pracą na zmiany, jednak oferuje też możliwości rozwoju i awansu na wyższe stanowiska. 


Jakie są zagrożenia w pracy na magazynie? 

Bez wątpienia praca na magazynie może być także niebezpieczna. Wynika, to z faktu, iż pracując w magazynach wysokiego składowania, jesteś narażony na: 

 • upadki z wysokości, 
 • poślizgnięcia się na śliskiej powierzchni, 
 • potrącenia przez poruszające się pojazdy (zwłaszcza wózki widłowe), 
 • uderzenia przez spadające przedmioty. 

Przenoszenie ciężkich ładunków, czasami prowadzi do urazów.
Te z kolei mogą przyczyniać się do bólów rąk, ramion, pleców. Dlatego praca na magazynie jest popularniejsza wśród mężczyzn, mogą ją także wykonywać kobiety. Warto jednak mieć tutaj na względzie normy BHP przewidziane dla kobiet. 

Zagrożenie w pracy magazyniera może wynikać także bezpośrednio z rodzaju materiału, jaki jest składowany na magazynie. Mogą to być towary łatwopalne, toksyczne lub wybuchowe.


W jakich miejscach możesz znaleźć pracę jako magazynier? 

 • firmy logistyczne, produkcyjne, posiadające różne typy magazynów, 
 • sklepy, hurtownie, firmy handlowe różnych branż, 
 • centra logistyczne, 

W związku ze stale rosnącym rynkiem magazynowym zwiększa się zapotrzebowanie firm na pracowników. Niewątpliwie pracownicy zyskują na rosnącym zapotrzebowaniu w branży Transport – Spedycja – Logistyka. Każdego dnia, można więc zauważyć coraz więcej ofert pracy w magazynie. 

Praca dla magazyniera jest dziś dość łatwo dostępna. Ofert pracy na tym stanowisku nie brakuje. Warto jednak pamiętać, że to dość wymagający zawód, za równo pod kątem kondycji fizycznej, dokładności oraz licznych zagrożeń wynikających z charakteru tej pracy. 

Jeśli zainteresowała Cię praca w magazynie i chciałbyś spróbować swoich sił, to polecamy nasze oferty pracy dla magazyniera. 

Nie zwlekaj i skontaktuj się z nami już dziś – być może szukamy właśnie Ciebie! 

Korzystając ze strony zgadzasz się na używanie plików cookies, które są instalowane na Twoim urządzeniu, zgodnie z Twoimi ustawieniami w przeglądarce internetowej. Za ich pomocą zbieramy informacje, które mogą stanowić dane osobowe. Wykorzystujemy je w celach analitycznych oraz aby dostosować treści do Twoich preferencji i zainteresowań. Dalsze korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dotyczących prywatności oznacza ich akceptację, co będzie skutkowało zapisywaniem danych osobowych opisanych powyżej na Państwa urządzeniach przez Administratora. Więcej informacji o zamieszczanych plikach cookie, możliwości zmiany ustawień, prywatności oraz polityce przetwarzania danych znajdą Państwo w Polityce Prywatności i Klauzuli informacyjnej dot. przetwarzania danych osobowych.