Znajdź ofertę pracy dla siebie

*Wybierz kategorię poszukiwanej pracy oraz lokalizację.

OPERATOR WÓZKA WIDŁOWEGO DĄBROWA GÓRNICZA

Dąbrowa Górnicza Pełen etat 4 tygodnie temu

OPERATOR WÓZKA WIDŁOWEGO TYCHY

Tychy Pełen etat 1 miesiąc temu

PRACOWNIK PRODUKCYJNY ROKIETNICA (k. Poznania)

Rokietnica Pełen etat 1 miesiąc temu

Nie widzisz pracy dla siebie? Aplikuj, a my znajdziemy dla ciebie propozycje pracy!

MAGAZYNIER GORZÓW

Gorzów Wielkopolski Pełen etat 1 miesiąc temu

PRACA NA MAGAZYNIE GDAŃSK

Gdańsk Pełen etat 1 miesiąc temu

PRACA NA MAGAZYNIE KOMORNIKI

Komorniki Pełen etat 1 miesiąc temu

PAKOWANIE DROBIU KOMORNIKI

Komorniki Pełen etat 1 miesiąc temu

MAGAZYNIER TYCHY

Tychy Pełen etat 1 miesiąc temu

PRACA NA MAGAZYNIE TERESIN

Teresin Pełen etat 2 miesiące temu

oferty pracy

Transformacja rynku pracy vs oferty pracy.

Bezrobocie to zjawisko współcześnie stanowiące jedno z największych i najtrudniejszych problemów gospodarczych świata. Na początku 2022 stopa bezrobocia wynosiła 5.5 %. Mimo tego Polska charakteryzuje się relatywnie niskim poziomem aktywności zawodowej i wczesnym wiekiem emerytalnym. Problemy z zatrudnieniem mogą ograniczać bieżącą aktywność firm, hamować wzrost inwestycji i w konsekwencji osłabić dynamikę wzrostu PKB.

Od dłuższego czasu polski rynek pracy cierpi z powodu deficytów branżowych w obszarach zatrudnienia koncentrujących się na mężczyznach. W ubiegłym roku odnotowano wzrost puli ogłoszeń rekrutacyjnych. Nie stwierdzono jednak zwiększenia się liczby chętnych podjęcia pracy. Z danych GUS wynika, że w roku 2021 zanotowano wzrost liczby miejsc zatrudnienia aż o 23.1% – analogiczna sytuacja czeka nas w bieżącym roku.

Polski rynek pracy coraz chętniej otwiera się na przyjmowanie pracowników ze wschodu. W swoim wywiadzie udzielonym dla PAP prof. Elżbieta Mączyńska z SGH wspomniała, iż “w ostatnim roku pracę wykonywało 500 tysięcy mieszkańców Ukrainy” . W większości byli to mężczyźni zatrudnieni w przemyśle budowlanym, logistyce oraz produkcji. Niestety zważywszy na aktualną sytuację geopolityczną, trzeba przygotować się na możliwość masowego powrotu zatrudnionych do kraju. Należy również pamiętać, że fala uchodźców nie pokryje braków kadrowych. Osobami przyjeżdżającymi do Polski są głównie kobiety i dzieci.

 

Tendencje transformacyjne.

 • Dywersyfikacja listy krajów, z których można pozyskać pracowników. Pracodawcy w wyniku braków kadrowych otwierają się na osoby z Azji, Afryki oraz Ameryki Południowej. Ci jednak, ze względu na działania zbrojne w sąsiednim państwie, obawiają się przyjazdu do Polski.
 • Wzrost zatrudnienia w branżach o dużym udziale kobiet, np. oświata. Coraz więcej dzieci z Ukrainy rozpoczyna naukę w Polsce. W związku z tym wzrośnie zapotrzebowanie na dwujęzycznych nauczycieli. Możliwe przemodelowanie zatrudnienia w innych dziedzinach, w celu zwiększenia udziału kobiet.
 • Rozwój cyfryzacji. Pandemia znacząco wpłynęła na pracę większości firm. Pracodawcy zauważyli, że w wyniku kryzysu, są w stanie zorganizować efektywny tryb pracy. Trwająca wojna sprawi, że firmy będą korzystać z narzędzi pracy zdalnej jeszcze chętniej. W celu zwiększenia efektywności, konieczne będzie przeszkolenie pracowników. Należy spodziewać się jednak, że własna inicjatywa zostanie doceniona.
 • Dynamizacja specjalistycznego rynku pracy. Nieunikniony napływ fachowców z Ukrainy doprowadzi do większej rywalizacji wśród specjalistów. Należy jednak pamiętać, że pracodawcom zależy przede wszystkim na umiejętnościach rekrutowanych osób. Dlatego też tak ważnym jest postawienie na własny rozwój.
 • Wzrost rotacji dobrowolnej. W związku z pandemią wiele osób zdało sobie sprawę z kruchości życia. Część doszła do wniosku, że ich obecna praca jest niesatysfakcjonująca. Duża liczba ofert pracy kusi do startu w nowych procesach rekrutacyjnych. Możliwym jest również, aby wielu specjalistów z braku oczekiwanych podwyżek wyszła na rynek pracy.

Oferty pracy powinny być skierowane do konkretnych grup docelowych. Mają na celu zachęcić potencjalnych kandydatów do aplikowania. Oferty pracy powinny być czytelne i zrozumiałe dla potencjalnych kandydatów. Kandydaci muszą wiedzieć, czego oczekujemy od nich, a także jakie korzyści mogą uzyskać z pracy u nas.

Jako Agencja Pracy Tymczasowej pomagamy kandydatom znaleźć właściwą pracę, adekwatną do ich kwalifikacji i oczekiwań. Oferujemy pracę na produkcji, na magazynie, czy w branży logistycznej. Zatrudniamy tylko i wyłącznie na legalnych warunkach.  Wszystkim naszym pracownikom zapewniamy ubezpieczenie, terminowe wypłacane wynagrodzenie, możliwość zdobycia doświadczenia oraz opiekę koordynatora i brygadzisty!

Nasze oferty pracy są skierowane zarówno dla osób z doświadczeniem, jak i bez doświadczenia. Jeśli szukasz swojej pierwszej pracy zgłoś się do Nas!

Porady dla pracowników

 • Jak wygląda kurs na wózki widłowe?

  Powstaje coraz więcej miejsc pracy na magazynie lub produkcji. Przez to pracodawcy potrzebują wykwalifikowanych ludzi. Kurs na wózki widłowe — jak wygląda?


  7 min czytania

 • Dobra atmosfera w pracy — jak o nią dbać?

  Dobra atmosfera w pracy wpływa na nasz poziom zaangażowania do pracy oraz na satysfakcję z życia. Jak zadbać o atmosferę, aby była przyjazna?


  7 min czytania

 • Przepracowanie — jakie są objawy i skutki?

  Przepracowanie to coraz częstsze zjawisko, które może dosięgnąć osobę pracującą fizycznie lub umysłowo. Jak sobie radzić z przepracowaniem?


  8 min czytania

 • Lista obecności w pracy — czy jest obowiązkowa?

  Lista obecności w pracy to dokument, który służy do rejestrowania godzin i dni pracy pracowników. Czy lista obecności jest obowiązkowa?


  6 min czytania

 • Praca w zespole — jak ze sobą współpracować?

  Umiejętność efektywnej pracy w grupie to kluczowa cecha, której poszukują pracodawcy przy rekrutacji pracowników. Praca w zespole — jak ze sobą współpracować?


  7 min czytania

 • Współpraca z agencją pracy — czy warto?

  Szukanie pracy na dzisiejszym rynku pracy wciąż może być dla wielu wyzwaniem. Czy współpraca z agencją pracy może być opłacalna?


  8 min czytania

  Nie znalazłeś dla siebie żadnej oferty pracy?

  Zostaw nam swoje CV aby uczestniczyć w dalszych rekrutacjach

  Nasi rekruterzy