Oferty Pracy - gastronomia

Oferty Pracy - gastronomia

Gastronomia to jedna z branż, w której nie trzeba się martwi się o znalezienie pracy. Poszukiwani są tutaj zarówno pracownicy sezonowi jak i osoby posiadające już kwalifikacje i doświadczenie to podjęcia stałej pracy.  Praca w tej branży, wydaje się być atrakcyjna szczególnie dla studentów w okresie wakacji jak i w całym roku akademickim. Pracując w wakacje, można sobie dorobić i zdobyć trochę doświadczenia, a może i złapać bakcyla na przyszłość?

Choć z pozoru praca w gastronomii wydaję się być łatwa i przyjemna, to niestety jest to branża, która wymaga dużej dyspozycyjności, praca jest po kilkanaście godzin na dobę. Często w stresie związanym z napięciem czasowym.  Tą branżę albo kochasz albo traktujesz przejściowo, tak jak młodzi ludzi. Najpopularniejsze stanowiska pracy w tej branży to kucharz i kelner. Cenni i poszukiwani są także cukiernicy.  Trzeba mieć też świadomość pracy niedzielę i święta. Jeśli jesteś kucharzem lub kelnerem tzw. śniadaniowy, to nie raz wymaga to wstawania o bardzo wczesnej porze porannej.  Z kolei pracując przy bankietach trzeba mieć świadomość pracy także w godzinach nocnych. Poniżej odnajdziesz, krótką charakterystykę głównych stanowisk.

Kim jest kucharz?

Kucharz zajmuje się przyrządzaniem potraw, napojów oraz deserów z dostępnych produktów. Obowiązkiem pracownika jest dokładne trzymanie się norm oraz receptur kulinarnych. Powinien dbać również o higienę miejsca pracy.
Kucharz powinien być dobrze zorganizowany i odporny na stres. Musi dynamicznie podchodzić do powierzonego zadania. Wymaganym jest również, by cechował się wyostrzonym smakiem oraz węchem. Dzisiejsi kucharze, to niejednokrotnie prawdziwi pasjonaci swojej pracy. Ich dania tworzą wręcz dzieła sztuka kulinarnej.

kucharz

Kim jest kelner?

Kelner to zawód niezwykle wymagający, kreatywny. Wykwalifikowany kelner powinien bowiem posiadać wszechstronną wiedzę gastronomiczną, wykazywać się niezwykłą podzielnością uwagi oraz cierpliwością i łatwością komunikacji z ludźmi.
Kelner reprezentuje restaurację i to na jego barkach spoczywa kontakt z Gościem i dbałość o wizerunek lokalu. Praca kelnera może być pasją , którą można rozwijać, w takich dziedzinach jak barman, barista, sommelier.
Na rynku pracy jest to zawód niezwykle poszukiwany, zwłaszcza w dobie pandemii, wskutek której wykwalifikowany personel kelnerki podjął się przekwalifikowania do innych gałęzi gospodarki. Dziś kelnerzy są mocno poszukiwani, a pracodawcy zatrudniają często ludzi bez doświadczenia i podejmują się ich szkolenia, znając realia rynku po sytuacji z covid-19.

kelner

Podsumowanie:

Praca w gastronomii to branża, która dynamicznie się rozwija, a zawód kelnera i kucharza znajduje się na czele listy wśród najpopularniejszych ofert. Komunikowanie się z gośćmi, rozwijanie dobrych manier i poznawanie specyfiki tego zawodu sprawiają wiele radości. Ponadto bliski kontakt z kuchnią i próbowanie nowych potraw sprawia, że życie staje się przyjemniejsze każdego dnia. Całe środowisko gastronomiczne tworzy przyjazną atmosferę, która jest niezbędna w każdej pracy.  Nie należy również zapominać o napiwkach, które – w zależności od renomy restauracji – mogą przekraczać wysokość podstawowej pensji. Do tego, pracę w kawiarni lub restauracji można zazwyczaj łatwo połączyć z nauką. Jest to możliwe dzięki elastycznym godzinom pracy. Pracując w gastronomii, na pewno pokonasz swój lęk przed komunikacją z ludźmi, poznasz zasady etykiety itp.; Wykażesz się nie tylko umiejętnościami technicznymi, ale także kreatywnością i artyzmem.

Więcej naszych ofert znajdziesz tutaj: praca w gastronomii .

Jeśli jesteś przedsiębiorcą, prowadzisz firmę, chcesz zatrudniać pracowników – zapoznaj się z naszą ofertą na stronie www.eurokadra.biz. 

Korzystając ze strony zgadzasz się na używanie plików cookies, które są instalowane na Twoim urządzeniu, zgodnie z Twoimi ustawieniami w przeglądarce internetowej. Za ich pomocą zbieramy informacje, które mogą stanowić dane osobowe. Wykorzystujemy je w celach analitycznych oraz aby dostosować treści do Twoich preferencji i zainteresowań. Dalsze korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dotyczących prywatności oznacza ich akceptację, co będzie skutkowało zapisywaniem danych osobowych opisanych powyżej na Państwa urządzeniach przez Administratora. Więcej informacji o zamieszczanych plikach cookie, możliwości zmiany ustawień, prywatności oraz polityce przetwarzania danych znajdą Państwo w Polityce Prywatności i Klauzuli informacyjnej dot. przetwarzania danych osobowych.