Znajdź ofertę pracy dla siebie

*Wybierz kategorię poszukiwanej pracy oraz lokalizację.

PAKOWANIE DROBIU KOMORNIKI
1 miesiąc temu

Komorniki koło Poznania

PRACOWNIK PRODUKCJI STRZELCE OPOLSKIE
1 miesiąc temu

Strzelce Opolskie

MAGAZYNIER WOJNICZ
1 miesiąc temu

Wojnicz

ŚLUSARZ CHORZÓW
2 miesiące temu

Chorzów

AUTOMATYK
2 miesiące temu

Ochmanów, k. Krakowa

OPERATOR WÓZKA WIDŁOWEGO PABIANICE
3 miesiące temu

Pabianice

PRACOWNIK PRODUKCJI CZĘSTOCHOWA
7 miesięcy temu

Częstochowa

PRACOWNIK UTRZYMANIA RUCHU
7 miesięcy temu

Ochmanów k. Krakowa

MECHANIK UTRZYMANIA RUCHU
9 miesięcy temu

Opole

Transformacja rynku pracy vs oferty pracy.

Bezrobocie to zjawisko współcześnie stanowiące jedno z największych i najtrudniejszych problemów gospodarczych świata. Na początku 2022 stopa bezrobocia wynosiła 5.5 %. Mimo tego Polska charakteryzuje się relatywnie niskim poziomem aktywności zawodowej i wczesnym wiekiem emerytalnym. Problemy z zatrudnieniem mogą ograniczać bieżącą aktywność firm, hamować wzrost inwestycji i w konsekwencji osłabić dynamikę wzrostu PKB.

Od dłuższego czasu polski rynek pracy cierpi z powodu deficytów branżowych w obszarach zatrudnienia koncentrujących się na mężczyznach. W ubiegłym roku odnotowano wzrost puli ogłoszeń rekrutacyjnych. Nie stwierdzono jednak zwiększenia się liczby chętnych podjęcia pracy. Z danych GUS wynika, że w roku 2021 zanotowano wzrost liczby miejsc zatrudnienia aż o 23.1% – analogiczna sytuacja czeka nas w bieżącym roku.

Polski rynek pracy coraz chętniej otwiera się na przyjmowanie pracowników ze wschodu. W swoim wywiadzie udzielonym dla PAP prof. Elżbieta Mączyńska z SGH wspomniała, iż „w ostatnim roku pracę wykonywało 500 tysięcy mieszkańców Ukrainy” . W większości byli to mężczyźni zatrudnieni w przemyśle budowlanym, logistyce oraz produkcji. Niestety zważywszy na aktualną sytuację geopolityczną, trzeba przygotować się na możliwość masowego powrotu zatrudnionych do kraju. Należy również pamiętać, że fala uchodźców nie pokryje braków kadrowych. Osobami przyjeżdżającymi do Polski są głównie kobiety i dzieci.

 

Tendencje transformacyjne.

 • Dywersyfikacja listy krajów, z których można pozyskać pracowników. Pracodawcy w wyniku braków kadrowych otwierają się na osoby z Azji, Afryki oraz Ameryki Południowej. Ci jednak, ze względu na działania zbrojne w sąsiednim państwie, obawiają się przyjazdu do Polski.
 • Wzrost zatrudnienia w branżach o dużym udziale kobiet, np. oświata. Coraz więcej dzieci z Ukrainy rozpoczyna naukę w Polsce. W związku z tym wzrośnie zapotrzebowanie na dwujęzycznych nauczycieli. Możliwe przemodelowanie zatrudnienia w innych dziedzinach, w celu zwiększenia udziału kobiet.
 • Rozwój cyfryzacji. Pandemia znacząco wpłynęła na pracę większości firm. Pracodawcy zauważyli, że w wyniku kryzysu, są w stanie zorganizować efektywny tryb pracy. Trwająca wojna sprawi, że firmy będą korzystać z narzędzi pracy zdalnej jeszcze chętniej. W celu zwiększenia efektywności, konieczne będzie przeszkolenie pracowników. Należy spodziewać się jednak, że własna inicjatywa zostanie doceniona.
 • Dynamizacja specjalistycznego rynku pracy. Nieunikniony napływ fachowców z Ukrainy doprowadzi do większej rywalizacji wśród specjalistów. Należy jednak pamiętać, że pracodawcom zależy przede wszystkim na umiejętnościach rekrutowanych osób. Dlatego też tak ważnym jest postawienie na własny rozwój.
 • Wzrost rotacji dobrowolnej. W związku z pandemią wiele osób zdało sobie sprawę z kruchości życia. Część doszła do wniosku, że ich obecna praca jest niesatysfakcjonująca. Duża liczba ofert pracy kusi do startu w nowych procesach rekrutacyjnych. Możliwym jest również, aby wielu specjalistów z braku oczekiwanych podwyżek wyszła na rynek pracy.

Oferty pracy powinny być skierowane do konkretnych grup docelowych. Mają na celu zachęcić potencjalnych kandydatów do aplikowania. Oferty pracy powinny być czytelne i zrozumiałe dla potencjalnych kandydatów. Kandydaci muszą wiedzieć, czego oczekujemy od nich, a także jakie korzyści mogą uzyskać z pracy u nas.

Jako Agencja Pracy Tymczasowej pomagamy kandydatom znaleźć właściwą pracę, adekwatną do ich kwalifikacji i oczekiwań. Oferujemy pracę na produkcji, na magazynie, czy w branży logistycznej. Zatrudniamy tylko i wyłącznie na legalnych warunkach.  Wszystkim naszym pracownikom zapewniamy ubezpieczenie, terminowe wypłacane wynagrodzenie, możliwość zdobycia doświadczenia oraz opiekę koordynatora i brygadzisty!

Nasze oferty pracy są skierowane zarówno dla osób z doświadczeniem, jak i bez doświadczenia. Jeśli szukasz swojej pierwszej pracy zgłoś się do Nas!

Porady dla pracowników

 • Ile zarabia magazynier? – opis zawodu, zarobki, obowiązki

  Magazynier to pracownik fizyczny, który dba o prawidłowe funkcjonowanie magazynu. Ile zarabia magazynier i jakie są jego obowiązki?


  10 min czytania

 • Black Friday, Cyber Monday w Polsce 2022 — czy się opłaca?

  Black Friday, czyli Czarny Piątek to dzień po Święcie Dziękczynienia, w którym w sklepach znajdziemy liczne wyprzedaże. Czy opłaca się kupować? 


  10 min czytania

 • Kompetencje i umiejętności w CV — jakie wpisać?

  Kompetencje i umiejętności w CV. Co to są kompetencje miękkie i twarde? Jakie umijętności wpisać w nasze CV?


  10 min czytania

 • Praca na produkcji

  Praca na produkcji. Co to za praca, jakie są zarobki pracy na produkcji? Dla kogo jest ta praca i jakie są zalety pracy na produkcji?


  10 min czytania

 • Praca bez doświadczenia

  Praca bez doświadczenia. Jakie są zawody, gdzie nie jest wymagane doświadczenie? Jak to napisać w CV? Gdzie szukać takich oferty pracy?


  10 min czytania

 • Praca na czarno bez umowy

  Praca na czarno. Jak wygląda i czy jest legalna? Jakie są konsekwencje dla pracownika oraz dla pracodawcy? Gdzie zgłosić pracodawcę, który zatrudnia swoich pracowników bez umowy?


  10 min czytania

  Nie znalazłeś dla siebie żadnej oferty pracy?

  Zostaw nam swoje CV aby uczestniczyć w dalszych rekrutacjach

  Nasi rekruterzy