Znajdź ofertę pracy dla siebie

*Wybierz kategorię poszukiwanej pracy oraz lokalizację.

MAGAZYNIER CHORZÓW

Chorzów Pełen etat 2 tygodnie temu

PRACA MAGAZYNIER MYSŁOWICE

Mysłowice Pełny etat 2 tygodnie temu

MAGAZYNIER SOSNOWIEC

Sosnowiec Pełen etat 2 tygodnie temu

Nie widzisz pracy dla siebie? Aplikuj, a my znajdziemy dla ciebie propozycje pracy!

PRACA NA MAGAZYNIE SOSNOWIEC

Sosnowiec Pełen etat 2 tygodnie temu

OPERATOR WÓZKA WIDŁOWEGO DĄBROWA GÓRNICZA

Dąbrowa Górnicza Pełen etat 2 tygodnie temu

OPERATOR WÓZKA WIDŁOWEGO TYCHY

Tychy Pełen etat 2 tygodnie temu

PRACA MAGAZYNIER SOSNOWIEC

Sosnowiec 2 tygodnie temu

PRACA NA MAGAZYNIE GLIWICE

Gliwice 2 tygodnie temu

PRACA NA MAGAZYNIE PSARY

Psary Pełen etat 2 tygodnie temu

oferty pracy

Transformacja rynku pracy vs oferty pracy.

Bezrobocie to zjawisko współcześnie stanowiące jedno z największych i najtrudniejszych problemów gospodarczych świata. Na początku 2022 stopa bezrobocia wynosiła 5.5 %. Mimo tego Polska charakteryzuje się relatywnie niskim poziomem aktywności zawodowej i wczesnym wiekiem emerytalnym. Problemy z zatrudnieniem mogą ograniczać bieżącą aktywność firm, hamować wzrost inwestycji i w konsekwencji osłabić dynamikę wzrostu PKB.

Od dłuższego czasu polski rynek pracy cierpi z powodu deficytów branżowych w obszarach zatrudnienia koncentrujących się na mężczyznach. W ubiegłym roku odnotowano wzrost puli ogłoszeń rekrutacyjnych. Nie stwierdzono jednak zwiększenia się liczby chętnych podjęcia pracy. Z danych GUS wynika, że w roku 2021 zanotowano wzrost liczby miejsc zatrudnienia aż o 23.1% – analogiczna sytuacja czeka nas w bieżącym roku.

Polski rynek pracy coraz chętniej otwiera się na przyjmowanie pracowników ze wschodu. W swoim wywiadzie udzielonym dla PAP prof. Elżbieta Mączyńska z SGH wspomniała, iż “w ostatnim roku pracę wykonywało 500 tysięcy mieszkańców Ukrainy” . W większości byli to mężczyźni zatrudnieni w przemyśle budowlanym, logistyce oraz produkcji. Niestety zważywszy na aktualną sytuację geopolityczną, trzeba przygotować się na możliwość masowego powrotu zatrudnionych do kraju. Należy również pamiętać, że fala uchodźców nie pokryje braków kadrowych. Osobami przyjeżdżającymi do Polski są głównie kobiety i dzieci.

 

Tendencje transformacyjne.

 • Dywersyfikacja listy krajów, z których można pozyskać pracowników. Pracodawcy w wyniku braków kadrowych otwierają się na osoby z Azji, Afryki oraz Ameryki Południowej. Ci jednak, ze względu na działania zbrojne w sąsiednim państwie, obawiają się przyjazdu do Polski.
 • Wzrost zatrudnienia w branżach o dużym udziale kobiet, np. oświata. Coraz więcej dzieci z Ukrainy rozpoczyna naukę w Polsce. W związku z tym wzrośnie zapotrzebowanie na dwujęzycznych nauczycieli. Możliwe przemodelowanie zatrudnienia w innych dziedzinach, w celu zwiększenia udziału kobiet.
 • Rozwój cyfryzacji. Pandemia znacząco wpłynęła na pracę większości firm. Pracodawcy zauważyli, że w wyniku kryzysu, są w stanie zorganizować efektywny tryb pracy. Trwająca wojna sprawi, że firmy będą korzystać z narzędzi pracy zdalnej jeszcze chętniej. W celu zwiększenia efektywności, konieczne będzie przeszkolenie pracowników. Należy spodziewać się jednak, że własna inicjatywa zostanie doceniona.
 • Dynamizacja specjalistycznego rynku pracy. Nieunikniony napływ fachowców z Ukrainy doprowadzi do większej rywalizacji wśród specjalistów. Należy jednak pamiętać, że pracodawcom zależy przede wszystkim na umiejętnościach rekrutowanych osób. Dlatego też tak ważnym jest postawienie na własny rozwój.
 • Wzrost rotacji dobrowolnej. W związku z pandemią wiele osób zdało sobie sprawę z kruchości życia. Część doszła do wniosku, że ich obecna praca jest niesatysfakcjonująca. Duża liczba ofert pracy kusi do startu w nowych procesach rekrutacyjnych. Możliwym jest również, aby wielu specjalistów z braku oczekiwanych podwyżek wyszła na rynek pracy.

Oferty pracy powinny być skierowane do konkretnych grup docelowych. Mają na celu zachęcić potencjalnych kandydatów do aplikowania. Oferty pracy powinny być czytelne i zrozumiałe dla potencjalnych kandydatów. Kandydaci muszą wiedzieć, czego oczekujemy od nich, a także jakie korzyści mogą uzyskać z pracy u nas.

Jako Agencja Pracy Tymczasowej pomagamy kandydatom znaleźć właściwą pracę, adekwatną do ich kwalifikacji i oczekiwań. Oferujemy pracę na produkcji, na magazynie, czy w branży logistycznej. Zatrudniamy tylko i wyłącznie na legalnych warunkach.  Wszystkim naszym pracownikom zapewniamy ubezpieczenie, terminowe wypłacane wynagrodzenie, możliwość zdobycia doświadczenia oraz opiekę koordynatora i brygadzisty!

Nasze oferty pracy są skierowane zarówno dla osób z doświadczeniem, jak i bez doświadczenia. Jeśli szukasz swojej pierwszej pracy zgłoś się do Nas!

Porady dla pracowników

 • Czy niewykorzystany urlop wypoczynkowy przepada?

  Każda osoba zatrudniona na podstawie umowy o pracę ma prawo do urlopu wypoczynkowego. Czy niewykorzystany urlop wypoczynkowy przepada?


  6 min czytania

 • Jakie są zalety pracy tymczasowej?

  Praca tymczasowa zyskuje coraz większą popularność wśród wielu pracowników. Jakie są zalety pracy tymczasowej?


  10 min czytania

 • Możliwości pracy na produkcji

  Praca na produkcji staje się coraz bardziej dostępna i potrzebna. Jakie są możliwości pracy na produkcji? Jak wygląda taka praca na produkcji?


  10 min czytania

 • Rodzaje umów o pracę w Polsce

  Aby praca była legalna, trzeba przed rozpoczęciem jej podpisać umowę o pracę. W Polsce funkcjonuje kilka takich form, każda z nich ma swoje cechy. Jakie są rodzaje umów o pracę w Polsce?


  10 min czytania

 • Szafki pracownicze — co mówi Kodeks pracy?

  Szafki pracownicze zapewniają bezpieczne przechowywanie odzieży roboczej w miejscu pracy. Jak wyglądają przepisy?


  10 min czytania

 • Jak sprawdzić, czy agencja pracy działa legalnie?

  Na rynku pracy wciąż pojawiają się firmy, które nie do końca działają legalnie. Jak sprawdzić, czy agencja pracy działa legalnie?


  5 min czytania

Nasi rekruterzy

Korzystając ze strony zgadzasz się na używanie plików cookies, które są instalowane na Twoim urządzeniu, zgodnie z Twoimi ustawieniami w przeglądarce internetowej. Za ich pomocą zbieramy informacje, które mogą stanowić dane osobowe. Wykorzystujemy je w celach analitycznych oraz aby dostosować treści do Twoich preferencji i zainteresowań. Dalsze korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dotyczących prywatności oznacza ich akceptację, co będzie skutkowało zapisywaniem danych osobowych opisanych powyżej na Państwa urządzeniach przez Administratora. Więcej informacji o zamieszczanych plikach cookie, możliwości zmiany ustawień, prywatności oraz polityce przetwarzania danych znajdą Państwo w Polityce Prywatności i Klauzuli informacyjnej dot. przetwarzania danych osobowych.