Agencja pracy tymczasowej – fakty i mity

Agencja pracy tymczasowej – wady i zalety

Zastanawiałeś się kiedyś nad skorzystaniem z usług agencji pracy tymczasowej? Może często powielane mity zniechęciły Cię do podjęcia próby? Pozwól, że rozwiejemy Twoje wątpliwości. Przedstawimy Ci również korzyści płynące z podjęcia współpracy.

Dużo osób poszukujących nowego miejsca zatrudnienia sceptycznie podchodzi do współpracy z agencją pracy tymczasowej. Zdecydowanie bardziej wolą samodzielne rozsyłać CV, aniżeli skorzystać z usług doświadczonego pośrednika. Zastanówmy się, dlaczego tak jest?

Agencja pracy tymczasowej

Gdy nie wiadomo, o co chodzi, to chodzi o pieniądze.

Większość mitów dotyczących nieuczciwości agencji pracy tymczasowej dotyczy pieniędzy. Czytając odrealnione treści, koncentrujące się na kwestii wypłaty, odczuwamy strach. Każdemu z nas zależy na godnym życiu tudzież dobrym wynagrodzeniu. Wolimy więc działać na własną rękę, jeżeli wiąże się to z pewniejszym zarobkiem.

Zatrudnienie przez agencję pracy tymczasowej- mity

Nadszedł więc czas, byśmy raz na zawsze obalili krzywdzące mity.

Mit nr 1 Niska pensja. Niezależnie od tego, czy samodzielnie przeglądasz oferty pracy, czy powierzyłeś to zadanie agencji pracy, natrafisz na lepiej, jak i gorzej płatne stanowiska. Pamiętaj, że oczekiwania płacowe, nie zawsze są możliwe do zrealizowania akurat w Twojej grupie zawodowej. Podejmując współpracę z agencją pracy, możesz być jednak pewien, że Twoja pensja nie będzie niższa, niż aktualnie obowiązująca stawka minimalna.

Mit nr 2 Opóźnienie wypłat. Jako agencja pracy tymczasowej przechodzimy liczne kontrole prowadzone przez instytucje państwowe – ZUS, PIP, US oraz Wojewódzki Urząd Pracy. W razie niedotrzymania terminu grożą nam dotkliwe kary finansowe. Co więcej, zobowiązani jesteśmy do wypłacania wynagrodzeń, nawet w przypadku niedotrzymania płatności przez naszych partnerów biznesowych.

Mit nr 3 Pobieranie prowizji z wynagrodzenia pracownika. Agencja pracy do wysokości wynagrodzenia dolicza prowizję. Pokrywa ona koszty przeprowadzonej przez nas rekrutacji. Zazwyczaj określana jest procentowo. Zależy nam, by zatrudnione przez nas osoby, zarabiały jak najwięcej. Co istotniejsze, prowizję pokrywa zatrudniająca Was firma — nie wpływa to na Wasze wynagrodzenie.

Nasza agencja pracy nie zajmuje się jedynie zwalczaniem mitów zniechęcających poszukujących pracy. Codziennie staramy się pozyskać nowych partnerów biznesowych, a szerząca się dezinformacja, tego nie ułatwia. Zapewniamy jednak, że współpracującym z nami firmom dostarczamy usługi na najwyższym poziomie – również etycznym.

Zalety zatrudnienia przez agencję pracy tymczasowej

Mniejsze koszty rekrutacji. Niewątpliwie znalezienie idealnego pracownika jest kosztochłonne i wymaga wiele czasu. Jako agencja pracy tymczasowej dokładamy wszelkich starań, by jak najszybciej spełnić Twoje oczekiwania. Naszym priorytetem jest pozyskanie listy najlepszych specjalistów, w jak najkrótszym czasie.

Odpowiedni kandydaci. Prowadzimy rzetelny proces rekrutacji. Potencjalnych kandydatów weryfikujemy pod kątem odpowiednich kwalifikacji, motywacji i umiejętności miękkich. Wierzymy, że za sprawą włożonego przez nas trudu, Twoja firma zyska pracownika dopasowanego do wszystkich potrzeb.

Szybka rekrutacja dopasowana do potrzeb klienta. Decydując się na współpracę z naszą firmą, wydatki rekrutacyjne maleją. Dysponujemy wszystkimi niezbędnymi narzędziami, wspomagającymi efektywne szukanie odpowiedniego kandydata. Dzięki temu nie ponosisz kosztów, chociażby za publikację ogłoszeń.

Gwarancja bezpieczeństwa. Dbamy o dobry wizerunek naszych zleceniodawców. Zachowujemy pełną dyskrecję oraz etyczność w działaniach. Bierzemy odpowiedzialność za poleconych przez nas kandydatów. Staramy się również zbudować relacje oparte na zaufaniu.

Porady dla pracowników

 • Status studenta — co trzeba wiedzieć?
  Status studenta to nie tylko przepustka do świata nauki, ale także drzwi otwierające wiele przywilejów i możliwości. Co trzeba wiedzieć?

  4 min czytania

 • Odprawa emerytalna — kiedy i komu przysługuje?
  W przypadku gdy pracownik kończy swoją karierę zawodową i przechodzi na emeryturę to przysługuje mu odprawa emerytalna. Czym dokładnie jest?

  4 min czytania

 • Sposoby na relaks po pracy
  Długie godziny spędzone w pracy, ciągłe wyzwania i stres mogą znacząco wpływać na naszą równowagę życia. Jakie są sposoby na relaks po pracy?

  6 min czytania

 • Praca rotacyjna — na czym polega?
  Praca rotacyjna to coraz częstsza forma zatrudnienia, która zdobywa uznanie w różnych branżach. Czym wyróżnia się rotacyjny system pracy?

  4 min czytania

 • CV pracownika produkcji — jak powinno wyglądać?
  Poszukując pracy w branży produkcji, Twoje CV to kluczowy element, który może otworzyć przed tobą drzwi do wymarzonego stanowiska. Jak napisać CV pracownika produkcji?

  10 min czytania

 • Profil Zaufany — co to jest, jak używać?
  Profil Zaufany to bezpłatne narzędzie, które służy do potwierdzania swojej tożsamości przez obywatela, który chce załatwiać sprawy urzędowe online. Jak używać?

  6 min czytania

 • Kompetencje w CV — co można wpisać?
  Kompetencje w CV są ważną sekcją, która pozwoli Cię wyróżnić spośród innych kandydatów aplikujących do tej samej pracy. Jakie kompetencje są najbardziej potrzebne?

  6 min czytania

 • Urlop macierzyński — jakie są zasady?
  Urlop macierzyński stanowi ważny aspekt w życiu dziecka i przyszłych rodziców. Jakie są zasady urlopu macierzyńskiego?

  10 min czytania

 • Kultura osobista w pracy — o czym należy pamiętać?
  W środowisku zawodowym kultura osobista odgrywa ogromną rolę. Jak powinna wyglądać kultura osobista w pracy? O czym należy pamiętać?

  5 min czytania

  Nie znalazłeś dla siebie żadnej oferty pracy?

  Zostaw nam swoje CV aby uczestniczyć w dalszych rekrutacjach

  Ten post jest aktualnie nieaktywny. Sprawdź inne nasze wpisy lub wróć do strony głównej.