Agencja pracy tymczasowej – fakty i mity

Agencja pracy tymczasowej – wady i zalety

Zastanawiałeś się kiedyś nad skorzystaniem z usług agencji pracy tymczasowej? Może często powielane mity zniechęciły Cię do podjęcia próby? Pozwól, że rozwiejemy Twoje wątpliwości. Przedstawimy Ci również korzyści płynące z podjęcia współpracy.

Dużo osób poszukujących nowego miejsca zatrudnienia sceptycznie podchodzi do współpracy z agencją pracy tymczasowej. Zdecydowanie bardziej wolą samodzielne rozsyłać CV, aniżeli skorzystać z usług doświadczonego pośrednika. Zastanówmy się, dlaczego tak jest?

Agencja pracy tymczasowej

Gdy nie wiadomo, o co chodzi, to chodzi o pieniądze.

Większość mitów dotyczących nieuczciwości agencji pracy tymczasowej dotyczy pieniędzy. Czytając odrealnione treści, koncentrujące się na kwestii wypłaty, odczuwamy strach. Każdemu z nas zależy na godnym życiu tudzież dobrym wynagrodzeniu. Wolimy więc działać na własną rękę, jeżeli wiąże się to z pewniejszym zarobkiem.

Zatrudnienie przez agencję pracy tymczasowej- mity

Nadszedł więc czas, byśmy raz na zawsze obalili krzywdzące mity.

Mit nr 1 Niska pensja. Niezależnie od tego, czy samodzielnie przeglądasz oferty pracy, czy powierzyłeś to zadanie agencji pracy, natrafisz na lepiej, jak i gorzej płatne stanowiska. Pamiętaj, że oczekiwania płacowe, nie zawsze są możliwe do zrealizowania akurat w Twojej grupie zawodowej. Podejmując współpracę z agencją pracy, możesz być jednak pewien, że Twoja pensja nie będzie niższa, niż aktualnie obowiązująca stawka minimalna.

Mit nr 2 Opóźnienie wypłat. Jako agencja pracy tymczasowej przechodzimy liczne kontrole prowadzone przez instytucje państwowe – ZUS, PIP, US oraz Wojewódzki Urząd Pracy. W razie niedotrzymania terminu grożą nam dotkliwe kary finansowe. Co więcej, zobowiązani jesteśmy do wypłacania wynagrodzeń, nawet w przypadku niedotrzymania płatności przez naszych partnerów biznesowych.

Mit nr 3 Pobieranie prowizji z wynagrodzenia pracownika. Agencja pracy do wysokości wynagrodzenia dolicza prowizję. Pokrywa ona koszty przeprowadzonej przez nas rekrutacji. Zazwyczaj określana jest procentowo. Zależy nam, by zatrudnione przez nas osoby, zarabiały jak najwięcej. Co istotniejsze, prowizję pokrywa zatrudniająca Was firma — nie wpływa to na Wasze wynagrodzenie.

Nasza agencja pracy nie zajmuje się jedynie zwalczaniem mitów zniechęcających poszukujących pracy. Codziennie staramy się pozyskać nowych partnerów biznesowych, a szerząca się dezinformacja, tego nie ułatwia. Zapewniamy jednak, że współpracującym z nami firmom dostarczamy usługi na najwyższym poziomie – również etycznym.

Zalety zatrudnienia przez agencję pracy tymczasowej

Mniejsze koszty rekrutacji. Niewątpliwie znalezienie idealnego pracownika jest kosztochłonne i wymaga wiele czasu. Jako agencja pracy tymczasowej dokładamy wszelkich starań, by jak najszybciej spełnić Twoje oczekiwania. Naszym priorytetem jest pozyskanie listy najlepszych specjalistów, w jak najkrótszym czasie.

Odpowiedni kandydaci. Prowadzimy rzetelny proces rekrutacji. Potencjalnych kandydatów weryfikujemy pod kątem odpowiednich kwalifikacji, motywacji i umiejętności miękkich. Wierzymy, że za sprawą włożonego przez nas trudu, Twoja firma zyska pracownika dopasowanego do wszystkich potrzeb.

Szybka rekrutacja dopasowana do potrzeb klienta. Decydując się na współpracę z naszą firmą, wydatki rekrutacyjne maleją. Dysponujemy wszystkimi niezbędnymi narzędziami, wspomagającymi efektywne szukanie odpowiedniego kandydata. Dzięki temu nie ponosisz kosztów, chociażby za publikację ogłoszeń.

Gwarancja bezpieczeństwa. Dbamy o dobry wizerunek naszych zleceniodawców. Zachowujemy pełną dyskrecję oraz etyczność w działaniach. Bierzemy odpowiedzialność za poleconych przez nas kandydatów. Staramy się również zbudować relacje oparte na zaufaniu.

Porady dla pracowników

  • Prokrastynacja — co to jest, jak z tym walczyć?
    Problem prokrastynacji dotyczyć może każdego. Prokrastynacja to jedna z najczęstszych pułapek, w które wpadają pracownicy. Co to jest prokrastynacja? Jak sobie z nią radzić?

    9 min czytania

  • Trudny szef — jak sobie z nim radzić?
    W życiu zawodowym każdy z nas ma szefa. Niestety, nie zawsze jest on łatwy do pracy. Trudny szef może utrudniać nam pracę. Jak sobie radzić z trudnym szefem?

    10 min czytania

  • Zwolnienie lekarskie, czyli L4 – co musisz wiedzieć?
    Zwolnienie lekarskie wystawia się pracownikom niezdolnym do pracy. Jakie są zasady otrzymywania L4? Co musisz wiedzieć o zwolnieniu lekarskim?

    8 min czytania

  • Jak negocjować wynagrodzenie
    Negocjacja wynagrodzenia to potrzebna umiejętność dla każdego człowieka. Warto jest więc się jej nauczyć. Jak negocjować wynagrodzenie?

    6 min czytania

  • Zasiłek dla bezrobotnych — komu przysługuje?
    Osoby, które straciły pracę mogą ubiegać się o zasiłek dla bezrobotnych. Aby go dostać trzeba spełnić kilka warunków. Komu przysługuje zasiłek dla bezrobotnych?

    10 min czytania

  • Mowa ciała na rozmowie kwalifikacyjnej — na co zwracać uwagę?
    Mowa ciała na rozmowie kwalifikacyjnej jest niezwykle ważna. Rekruterzy zwracają na nią szczególną uwagę. Jak zachowywać się na rozmowie kwalifikacyjnej?

    5 min czytania

  • PIP, czyli Państwowa Inspekcja Pracy — co to jest?
    PIP, czyli Państwowa Inspekcja Pracy to instytucja, która chroni pracowników przed nieuczciwymi pracodawcami. Dowiedz się więcej o Państwowej Inspekcji Pracy czytając poniższy artykuł.

    8 min czytania

  • Czym jest komunikacja interpersonalna ?
    Zastanawiasz się na ile ważna jest prawidłowa komunikacja interpersonalna między pracownikami? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej!

    6 min czytania

  • Wypalenie zawodowe — przyczyny, objawy, jak sobie radzić?
    Wypalenie zawodowe to syndrom, który może dopaść każdego pracownika. Jak sobie radzić z wypaleniem zawodowym?

    6 min czytania

    Nie znalazłeś dla siebie żadnej oferty pracy?

    Zostaw nam swoje CV aby uczestniczyć w dalszych rekrutacjach

    Ten post jest aktualnie nieaktywny. Sprawdź inne nasze wpisy lub wróć do strony głównej.