Powrót
5 min czytania 13 grudnia 2023

Dobra agencja pracy — jakie ma cechy?

Dobra agencja pracy to nie tylko pośrednik w znalezieniu pracy, ale także partner, który pomaga w odkrywaniu szans rozwoju zawodowego. Czym dokładnie zajmuje się agencja pracy? Co oferuje agencja pracy? Jakie cechy ma dobra agencja pracy?

dobra agencja pracy

SPIS TREŚCI

Agencja zatrudnienia — czym się zajmuje?

Agencje zatrudnienia znane również jako agencje pracy tymczasowej to pośrednicy między pracodawcami a pracownikami. Ich głównym zadaniem jest znalezienie odpowiednich miejsc pracy dla kandydatów poprzez prowadzenie rekrutacji.

Współpracując z agencją pracy, możesz skorzystać z profesjonalnej pomocy w poszukiwaniu pracy. Agencje pracy dbają również o formalności związane z zatrudnieniem, umożliwiając pracownikom skoncentrowanie się na samym wykonywaniu zadań. Dla wielu pracowników agencje pracy dają możliwość zdobycia cennego doświadczenia zawodowego oraz pracy stałej lub pracy tymczasowej.

Jakie usługi świadczy agencja pracy?

Agencje pracy są wyspecjalizowanymi firmami, które świadczą różnorodne usługi związane przede wszystkim z poszukiwaniem zatrudnienia oraz innymi obszarami związanymi z rynkiem pracy.

Większość agencji pracy ma w swojej ofercie podobne usługi. Wszystko zależy do tego, jaki rodzaj rekrutacji pracowników prowadzą. Jakie usługi może świadczyć agencja pracy?

 • zatrudnienie/rekrutacja (zatrudnianie pracowników tymczasowych i stałych),
 • doradztwo zawodowe
 • szkolenia zawodowe
 • legalizacja zatrudnienia
 • headhunting (rekrutacja specjalistów)

Czytaj też: Inwentaryzacja — co to jest i jak wygląda praca?

dobra agencja pracy

Czytaj też: Jak napisać CV bez doświadczenia?

Jakie cechy powinna mieć dobra agencja pracy?

Dobra agencja pracy powinna posiadać kilka istotnych cech, aby skutecznie spełniać swoją rolę i zadowalać zarówno pracodawców, jak i pracowników. Kiedy agencja jest dobra? Jakie cechy powinna mieć dobra agencja pracy? Na co zwracać uwagę?

 • Legalność i zgodność z przepisami — to podstawa, jaką każda agencja pracy powinna spełnić. O legalności świadczy wpis do Krajowego Rejestru Agencji Zatrudnienia (KRAZ) oraz to, w jaki sposób agencja pracy zatrudnia. Należy pamiętać, że pobieranie dodatkowych opłat np. za znalezienie pracy lub zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną nie powinny mieć miejsca. Legalna agencja pracy powinna przestrzegać norm i przepisów prawa pracy, w tym norm dotyczących umów o pracę, wynagrodzeń, czasu pracy i innych.
 • Doświadczenie i renoma — solidna agencja pracy powinna mieć odpowiednie doświadczenie w branży. To ile dana firma istnieje również można sprawdzić w KRAZ. Im dłużej działająca firma na rynku tym ma więcej doświadczenia. Wybierając agencję zatrudnienia z większym stażem, mamy większą pewność, że jest to dobra agencja pracy.
 • Zrozumienie potrzeb kandydatów — dobra agencja pracy powinna być w stanie dostosowywać się do indywidualnych potrzeb swoich kandydatów, aby móc dostarczać oferty pracy dopasowane do preferencji i umiejętności osób chętnych do pracy.
 • Szeroki zakres usług — profesjonalna agencja pracy powinna oferować różnorodne usługi, takie jak: rekrutacja, selekcja kandydatów, outsourcing pracowników czy doradztwo personalne. Obejmowanie różnych obszarów pozwala sprostać zróżnicowanym potrzebom klientów.
 • Sprawna rekrutacja pracowników — agencja powinna prowadzić efektywne procesy rekrutacyjne, zapewniając szybkie i skuteczne umieszczenie pracownika na rynku pracy.
 • Dostępność różnorodnych ofert pracy — dobra agencja pracy powinna oferować różnorodność ofert zatrudnienia, aby pracownik mógł wybierać spośród różnych branż i stanowisk zgodnie z własnymi umiejętnościami, doświadczeniem i preferencjami.
 • Dobre warunki pracy — agencja pracy powinna dbać o to, aby oferowane warunki zatrudnienia, w tym wynagrodzenie, benefity oraz inne świadczenia, były atrakcyjne i zgodne z rynkowymi standardami.
 • Wsparcie w rozwoju zawodowym — prawidłowa agencja pracy może oferować programy szkoleniowe, rozwój zawodowy oraz dostęp do różnych projektów i stanowisk, co pozwala pracownikowi rozwijać swoje umiejętności.
 • Przejrzystość umów — umowy zawierane z agencją pracy powinny być przejrzyste, precyzyjne i zawierać wszystkie istotne informacje dotyczące zatrudnienia, w tym okres obowiązywania umowy, stawka itp.
 • Skuteczne rozwiązywanie problemów — agencja powinna być gotowa do szybkiego i skutecznego rozwiązywania problemów, zarówno tych związanych z zatrudnieniem, jak i ewentualnymi sporami czy sytuacjami konfliktowymi.

Czytaj też: Likwidacja stanowiska pracy

dobra agencja pracy

Profesjonalna agencja pracy

Jesteśmy profesjonalną agencją pracy, która świadczy usługi rekrutacyjne. Działamy na rynku pracy tymczasowej ponad 10 lat.

Zajmujemy się:

 • zatrudnieniem pracowników z zagranicy (pracowników z Ukrainy, Azji, Ameryki Południowej itp.)
 • legalizacją obcokrajowców (pomagamy w zakładaniu karty pobytu itp.)
 • zatrudnianie pracowników tymczasowych i stałych
 • leasing pracowników
 • obsługa kadrowo-płacowa
 • outsourcing procesów

Szukasz dobrej agencji pracy? Eurokadra zadba o Twój sukces zawodowy! Odezwij się do nas, a my znajdziemy Ci pracę! Sprawdź również aktualne oferty pracy, być może znajdziesz coś dla siebie. Pamiętaj, że wybór agencji pracy powinien być dokonany ostrożnie i świadomie. My stawiamy na legalność i Twój komfort. Czekamy na Twój kontakt!

Sprawdź też: Jakie są korzyści agencji pracy tymczasowej?

Tagi