Powrót
10 min czytania 22 marca 2024

Jaką agencję pracy wybrać?

Agencja pracy pomaga nam w szybkim i skutecznym znalezieniu pracy tymczasowej lub stałej. Nie musimy tracić czasu na szukanie ofert pracy, bo solidna agencja zatrudnienia zrobi to za nas. Czym zajmuje się agencja rekrutacyjna? Czy warto korzystać z usług agencji pracy? Jaką agencję pracy wybrać?

jaka agencje pracy wybrac

SPIS TREŚCI

Czym zajmuje się agencja zatrudnienia?

Agencja pracy nazywana także agencją zatrudnienia, agencją rekrutacyjną lub agencją pośrednictwa pracy to instytucja, która pełni rolę pośrednika między poszukującymi zatrudnienia a pracodawcami. Często dotyczy pracy tymczasowej, ale wiele agencji pracy posiada również oferty pracy stałej. To instytucja, która cieszy się dużą popularnością, ponieważ w szybki sposób znajduje pracę oraz kandydatów do pracy.

Agencja zatrudnienia prowadzi działalność gospodarczą, która regulowana jest jako: doradztwo zawodowe, praca tymczasowa, pośrednictwo pracy, pośrednictwo zawodowe. W zależności od tego, czym dokładnie zajmuje się agencja pracy (specjalizacja agencji pracy), może pełnić różne usługi. Przykładowe usługi:

  • udziela pomocy osobom w uzyskaniu odpowiedniego zatrudnienia oraz pracodawcom, którzy poszukują pracowników
  • pozyskuje i udostępnia oferty pracy
  • zajmuje się legalizacją zatrudnienia, pomaga w uzyskaniu karty pobytu dla obcokrajowców
  • pomaga pracownikom w znalezieniu zakwaterowania, zapewnia transport do pracy i opiekę medyczną
  • przeprowadza rekrutację i selekcję potencjalnych kandydatów do pracy
  • prowadzi rekrutacje zagraniczne
  • zajmuje się prowadzeniem szkoleń, kursów
  • prowadzi analizy zatrudnienia pracodawców, określa kwalifikacje pracowników, ich predyspozycje i inne cechy niezbędne do pracy
  • udziela pomocy pracodawcom w dobraniu odpowiednich kandydatów na konkretne stanowisko pracy
  • prowadzi porady zawodowe dotyczące kariery, zatrudnienia, rynku pracy itp.

Czytaj też: Współpraca z agencją pracy — czy warto?

jaką agencję pracy wybrać

Czytaj też: Wynagrodzenie po terminie — co zrobić?

Czy warto szukać pracy przez agencję rekrutacyjną?

Agencja pracy zapewnia kadrę pracowniczą dla pracodawców oraz oferty pracy dla bezrobotnych osób. Dzięki temu nie musimy tracić czasu, ani swojego wysiłku na samodzielne poszukiwania. Najlepsza agencja pracy oferuje szybko i skutecznie swoje usługi, aby każda ze stron była zadowolona. Często posiada dostęp do szerokiej gamy ofert pracy (jak i kandydatów), w tym stanowisk, które poszukują zatrudnienia od zaraz. Agencja pracy zobowiązana jest do posiadania lokalu, do którego mogą zgłaszać się osoby chętne do pracy bądź kontrahenci. Dzięki temu łatwiej jest o bezpośredni kontakt i skorzystanie z ich usług. Można również skontaktować się z agencją pracy online lub telefonicznie, na stronie każdej agencji lub w mediach społecznościowych można znaleźć aktualne oferty pracy, na które można od razu aplikować.

Agencje rekrutacyjne pomagają w znalezieniu pracy tymczasowej oraz stałej. Dzięki nim można znaleźć pracę dodatkową oraz pracę dla studenta, a także dla każdej osoby, która szybko potrzebuje znaleźć zatrudnienie. Warto skorzystać z jej usług, jeśli poszukujesz pracy lub chcesz zwiększyć swoje szanse na znalezienie zatrudnienia. Kolejnym powodem, który wpływa na to, dlaczego warto skorzystać z usług agencji zatrudnienia jest fakt, że daje ona wsparcie na każdym kroku zatrudnienia. Możemy nie znać aktualnego rynku pracy, ani przepisów kodeksu pracy, a agencja nam w tym pomoże. Dzięki temu całość zatrudnienia będzie przebiegać legalnie.

Jaką agencję pracy wybrać?

Wybór agencji pracy powinno zacząć się od sprawdzenia, czy dana agencja pojawia się w krajowym rejestrze agencji zatrudnienia. Jest to baza, dzięki której można sprawdzić agencje pracy w Polsce pod kątem legalności. Legalność agencji pracy powinna być podstawą wyboru. Wpis do rejestru pokazuje podejście agencji pracy — to, że działa ona zgodnie z prawem. Warto również weryfikować agencję rekrutacyjną pod kątem warunków, jakie one oferuje. Trzeba sprawdzać zgodność umowy z tym, co zostaje nam wcześniej przekazane. Sprawdź dokładnie, czy jej nazwa i dane z umowy zgadzają się z informacjami z rejestru.

Nie wiesz, jak wybrać agencję pracy? Zrób przegląd wszystkich agencji pracy w Twojej okolicy. Sprawdź, jakie mają oferty pracy i czy jest coś, co Cię interesuje. Zobacz, czy dana agencja pracy działa legalnie i czy znajduje się w powyższym rejestrze. Warto również sprawdzić opinie agencji, ale nie ma co się nimi też w 100% sugerować. Należy też pamiętać, że każda agencja zatrudnienia ma swoje specjalizacje. Pracodawca może być nastawiony na rekrutacje pracowników innych nacji, dlatego też trzeba zgłaszać się tam, gdzie pasujemy. Dzięki temu nasz proces poszukiwania pracy będzie krótszy, bo będziemy selektywnie wybierać agencje pracy.

Czytaj też: Gdzie szukać pracy na magazynie?

jaką agencję pracy wybrać

Czytaj też: Najważniejsze zmiany w prawie pracy 2024

Mity na temat agencji pracy

Istnieje wiele mitów na temat agencji zatrudnienia. Są to błędne informacje, które mogą wprowadzać w błąd osoby poszukujące pracy lub pracodawców. Jednym z najczęstszych mitów jest przekonanie, że korzystanie z usług agencji zatrudnienia jest drogie i nieopłacalne. W rzeczywistości agencja pracy nie powinna pobierać opłat za znalezienie pracy lub umówienie na rozmowę o pracę. Może ona jednak pobierać opłaty dotyczące uzyskania dokumentów, takie jak karta pobytu itp. Innym mitem jest przekonanie, że agencje zatrudnienia oferują tylko prace tymczasowe i niskopłatne. W rzeczywistości agencje te mogą mieć dostęp do różnorodnych ofert pracy, w tym stałych i dobrze płatnych stanowisk. Istnieje również przekonanie, że agencje zatrudnienia nie dbają o interesy pracowników i traktują ich jako jedynie źródło zysku. W rzeczywistości dobra agencja zatrudnienia stawia na satysfakcję zarówno pracowników, jak i pracodawców, dbając o odpowiednie dopasowanie i długoterminowe relacje między nimi.

Profesjonalna agencja pracy w Polsce

Szukasz godnej polecenia agencji zatrudnienia? Dobrze trafiłeś!

Jesteśmy profesjonalną agencją pracy, która posiada ponad 10 lat doświadczenia w branży. Zajmujemy się rekrutacją polskich kandydatów do pracy, ale również pozyskujemy obcokrajowców z różnych stron świata, w tym z Ameryki Łacińskiej, Azji, Ukrainy, Białorusi itp. Zapewniamy wsparcie na każdym etapie zatrudnienia oraz dajemy gwarancję zadowolenia. Działamy w 100% legalnie, dbając przy tym o komfort i stabilność naszych klientów i kandydatów do pracy. Zajmujemy się rekrutacją, selekcją kandydatów, legalizacją zatrudnienia, pracą tymczasową, obsługą kadrowo-płacową oraz usługami rekrutacyjno-doradczymi. Zapewniamy zakwaterowanie, transport do pracy oraz opiekę medyczną. Wciąż rozwijamy się, stosując się do aktualnych zmian rynku pracy.

Poszukujesz sprawdzonej agencji pracy? Nie wiesz, jaką agencję pracy wybrać? Odezwij się do nas!

Wartość agencji pracy na rynku pracy jest bardzo duża, ponieważ pełni ona istotną rolę w pośrednictwie między kandydatami do pracy, a pracodawcami. Wybór agencji pracy zawsze będzie mocno indywidualny, ale warto pamiętać o tym, aby działała ona legalnie. Najlepsza agencja pracy powinna charakteryzować się indywidualnym podejściem do każdego kandydata oraz wsparciem w zatrudnieniu. Działania agencji pracy powinny być zgodne z przepisami prawa pracy oraz być nastawione na satysfakcję kandydata i klienta.

Sprawdź też: CV operatora wózków widłowych — wzór

Tagi